Shelbyville Daily Union

May 3, 2013

Shelby Area Prep Results


Shelbyville Daily Union

---- — Monday, April 29

BASEBALL

Shelbyville 14, Meridian 3

Central A&M 10, Morisonville 3

Windsor/Stew-Stras 14, Beecher City 0

Okaw Valley 5, Tri-County 2

Litchfield 3, Pana 1

SOFTBALL

Shelbyville 14, Teutopolis 5

Neoga 5, Beecher City 1

Litchfield 6, Pana 0

Lithcfield 11, Pana 0

Tuesday, April 30

BASEBALL

Shelbyville 8, Central A&M 0

Windsor/Stew-Stras 8, South Central 1

Hillsboro 3, Pana 1

Staunton 12, Pana 2

SOFTBALL

Tuscola 13, Shelbyville 5

Okaw Valley 3, Cerro Gordo 0

Meridian 10, Central A&M 0

Ramsey 11, Beecher City 1

TRACK

At Redskin Open: BOYS-1. Shelbyville 89, 2. Mattoon 88, 3. Central A&M 87, 4. Arcola 81.5, 5. SOV 75, 6. Arthur 47, 7. Tuscola 45, 8. Maroa 34.5, 9. St. Teresa 23, 10. Meridian 22, 11. Warrensburg 16: Pokalsey (CAM) 1st 100, 400, 2nd 200; Miller (SH) 1st 200; Yockey (SH) 1st 1600; Matlock (SH) 1st 3200; GIRLS- 1. Central A&M 138.33, 2. Sullivan-Okaw Valley 127.83, 3. Arthur 68, 4. Tuscola, 56, 5. Shelbyville 49.5, 6. Paris 47.5, 7. Arcola 46.5, 8. Cerro Gordo 37, 9. St. Teresa 35.33, 10. Warrensburg 3, 11. Macon 2; McClain (SOV) 1st 200, 1st 400, 1st long jump; Powers (SH) 1st 800; Sloan (CAM) 1600; Heaton (CAM) 3200; Corzine (CAM) 1st 100 hurdles; Dooley (CAM) 1st 300 hurdles; Stringer (CAM) 1st discus; Bowman (SOV) 1st triple jump; Dash (SOV) 1st high jump; CAM 1st 4x1, 1st 4x4, 1st 4x8, 2nd 4x2; SOV 1st 4x2, 2nd 4x4, 2nd 4x8

Wednesday, May 1

SOFTBALL

NTC: Windsor 5, St. Elmo 0; Stew-Stras 6, Dieterich 2

Arcola 8, Okaw Valley 4

Greenville 8, Pana 1

BASEBALL

Central A&M 11, Sullivan 7

Beecher City 9, Brownstown 1

Windsor/Stew-Stras 8, Nokomis 6

Okaw Valley 19, Arcola 1

Greenville 7, Pana 5

TRACK

NTC Girls: 1. Neoga 156.5, 3. Windsor 102, 6. CHBC 22, 7. Stew-Stras 7; Bullock (W) 1st 100, 1st 200, 1st triple jump, 2nd long jump; Williamson (W) 1st shot put; Butler (NEO) 1st 1600; Pruemer (NEO) 100 hurdles; Deters (NEO) 1st 300 hurdles; Neoga 1st 4x1, 1st 4x2, 1st 4x8; Walk (NEO) 1st high jump; BOYS-T1. Neoga 142, 4. Stew-Stras 57, 5. CHBC 43, 6. Windsor 38; Williamson (NEO) 1st 100, 1st 200, 1st 400; Kersey (NEO) 1st long jump, 1st triple jump; Fry (SS) 1st shot put, 1st discus; Becker (SS) 1st 300 hurdles; Neoga 1st 4x1, 1st 4x2, 1st 4x8.